Giresun Telsiz Radyo Amatörleri Derneği

Ali DEMİRALP TA7EB ( )

ALİ DEMİRALP

TA7EB

https://www.qrz.com/db/ta7eb

http://www.orijinalelektrik.com.tr/

09-05-1965 tarihinde, Giresun Merkez Kemaliye Köyünde doğdu.

İlköğrenimini, Kemaliye köyü İlkokulu, Giresun Gazi Paşa İlkokulu, Yeşil Giresun İlkokulu, Samsun Cumhuriyet İlkokulu nihayetinde Sakarya İlkokulu’ndan aldığı diplomasıyla tamamladı.

Eğitiminin orta ve Lise kısmını Giresun Atatürk Lisesinde okudu.

Şartlar dolayısıyla Giresun Atatürk Lisesi ikinci sınıfından terk ederek ayrıldı.

12 Eylül 1980 tarihinde iş hayatına halen sahibi olduğu; Orijinal Elektrik Dükkânında çırak olarak başladı. Bugün aynı iş yerinde işveren olarak işine devam etmektedir.

Yarım kalan öğrenimime Giresun Lisesini dışarıdan bitirerek devam etti ve lise diplomasını aldı. Daha sonra ders farklarını vererek Giresun Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü bitirerek eğitimini tamamladı.

1990 yılı kasım ayında halen büyük bir aşkla sevdiği eşi Gülsen hanımla hayatını birleştirerek evlilik hayatına adım attı. Bu mutlu evlilikten üç kızı oldu ve halen mutlu bir şekilde ailesi ile yaşamaktadır.

Ve kendi yazısından:

Tabi ki uğraş ve iş hayatım devam ederken kendileriyle tanıştığım TA7EA -TA7BB bana, benimde merak alanımda olan telsiz ile haberleşme alanına ilgi ve alakam başladı ve zannederim 1996 olabilir, amatör telsizcilik ile tanıştım ve halen en iyi hobim olarak faal olarak devam etmekteyim ve bu hobiyi de çok sever durumdayım. Herkese tavsiye ederim. Halen Giresun da serbest olarak Elektrik Bobinaj alanında faal olarak çalışmaktayım…

Hobim bu:  http://www.orijinalelektrik.com.tr/

Amatör Telsizcilik Çalışma alanlarında gayet başarılı olduğundan birçok başarı belgesi almıştır. Aldığı belgeler aşağıdadır.

Başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz…

 

DXCC Kulübünün üyesidir. DXCC Belgesi alan TA7EB kardeşimizin aldığı belgelerin bazıları aşağıdadır.

Kendisini kutlarız.