Giresun Telsiz Radyo Amatörleri Derneği

TADX

TADX Turkiye Radiosport Team (TADX Türkiye Radyo Amatörleri)

TC100TC

100th Anniversary Republic of Türkiye

2023 Yılı Takım Çalışması “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl Kutlaması”

TADXpeditions

TADXpeditions” Buradan ulaşabilirsiniz.

Who Are We?
We are Turkish radio amateurs who have worked from other DXCC entities. The first activity of a TA ham outside Turkey, to our current knowledge, is by TA1HZ as ZA1TC in 2011. The young operators TA7AZC and TA7AOF followed his footsteps to be on the air as CN2ZC and 4L/TA7AOF.

Biz Kimiz?
Bizler DXCC kuruluşlarında çalışmış Türk radyo amatörleriyiz. Bir TA istasyonunun Türkiye dışındaki ilk faaliyeti, şu anki bilgimize göre, 2011 yılında ZA1TC olarak TA1HZ tarafından gerçekleştirilmiştir. Genç operatörler TA7AZC ve TA7AOF, CN2ZC ve 4L/TA7AOF olarak faaliyetleri yapmak için onun çalışmalarını takip etmişlerdir.

TADXpeditionsWeb sayfası (Çalışma yapılan Ülkeler ve açılımları)

News ! 9H/TA1HZ – Malta

News ! 1B/TA1HZ – Northern Cyprus (TRNC)

QRT ! ZD8HZ-Ascension Is.

ALGERIA (Cezayir)

Halk Cumhuriyeti Kuzey Afrika‘da ülke. 2,381,741 kilometre karelik yüzölçümü ile Afrika’nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesi olan Cezayir, dünyanın onuncu, Arap Dünyası ve Afrika Birliği içerisinde ise en büyük ülkedir. Aynı zamanda, 44 milyonluk nüfusuyla da Afrika’nın en kalabalık sekizinci ülkesidir.

7U9C (Guest Op: TA1HZ)

ASCENSIONS IS.

Ascension adasıAtlas Okyanusunun güneyinde Birleşik Krallık‘a bağlı ada. Volkanik bir ada olan Ascension’un yüzölçümü 88 km²’dir. 1.287 km güneydoğudaki İngiliz sömürgesi olan Saint Helena‘ya bağlıdır. Nüfus; 1.100.

ZD8HZ LogZD8HZ StoryZD8HZ Photo GalleryZD8HZ LICENSING

GEORGIA (Gürcistan)

Gürcistan ( Karadeniz’in doğu kıyısında, Güney Kafkasya’da yer alan ülkedir. Eski Sovyet cumhuriyetlerinden biri olan Gürcistan’ın kuzeyinde Rusya, doğusunda Azerbaycan, güneyinde Ermenistan ve güneybatısında Türkiye yer alır. Ülkenin batı sınırını Karadeniz belirler.

4L/TA1HZ DXPEDITION4L/TA7AOF DXPEDITION4L/TA7AZC DXPEDITIONPhoto Gallery

KENYA

Kenya ya da resmî adı ile Kenya CumhuriyetiAfrika kıtasının doğu kısmında yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) EtiyopyaSomaliTanzanya, bir kısmı Victoria Gölü ile olmak üzere Uganda ve Güney Sudan oluşturmaktadır. Bunun haricinde ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Nairobi‘dir.

5Z4/TA1HZ Log5Z4/TA1HZ Story5Z4/TA1HZ Photo Gallery5Z4/TA1HZ LICENSING

KOSOVA

Kosova (Sırpça: Косово), resmî adıyla Kosova Cumhuriyeti (Arnavutça: Republika e Kosovës, Sırpça: Република Косово), Balkanlar‘da yer alan ve dünyada sınırlı tanınırlığa sahip denize kıyısı olmayan bir ülke. Kuzeyde ve doğuda Sırbistan, güneyde Kuzey Makedonya ve Arnavutluk, batıda ise Karadağ ile komşudur.

Z60A (Guest Op. TA1HZ)Z66Y DXPEDITIONZ68HZ DXPEDITIONPhoto Gallery

MALTA

Malta veya resmî adıyla Malta Cumhuriyeti (MaltacaRepubblika ta’ Malta), Güney Avrupa‘da, Orta Akdeniz’de yer alan, Sicilya‘nın güneyindeki adalar devleti. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüz ölçümüne sahiptir.

9H3HZ Story

MOROCCO (Fas)

Fas Fas Krallığı  Kuzey Afrika‘da yaklaşık olarak 36 milyon nüfusa ve 720,000  km² yüzölçümüne sahip bir ülkedir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka‘dır.

CN2HZ DXPEDITION CN2ZC DXPEDITION

NAMIBIA

Namibya ya da resmî adıyla Namibya Cumhuriyeti (İngilizceRepublic of NamibiaAlmancaRepublik NamibiaAfrikaansRepubliek van Namibië), eski adıyla Güney Batı Afrika, batı sınırı Atlantik Okyanusu olan güney Afrika‘da bir ülkedir.

V51/TA1HZ Log V51/TA1HZ Story Photo Gallery

N. CYPRUS (Kuzey Kıbrıs)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) veya Kuzey KıbrısAkdeniz‘deki Kıbrıs adasının kuzey kısmında yer alan de facto devlet. Varlığı Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmamaktadır.

1B/TA1HZ DXPEDITION1B/TA7AOF DXPEDITION1B/TA7AZC DXPEDITIONLICENSING

PALAU

Palau (Palauca: Belau), resmî adı ile Palau Cumhuriyeti, Okyanusya’nın batısında bir ada ülkesidir. Mikronezya ile paylaştığı Caroline Adaları’nın batı zincirinde bulunan yaklaşık 340 adadan meydana gelir. Yüzölçümü 466 km²’dir. Koror en kalabalık adadır.

T88HZ LogT88HZ StoryPhoto Gallery

SOMALIA

Somali Afrika’nın en doğu ucunda yer alıp, Kuzeybatıda Cibuti, güneybatıda Kenya, kuzeyde Aden Körfezi ve Yemen, doğuda Hint Okyanusu, batıda Etiyopya ile çevrilidir. Kıtadaki en uzun sahil şeridine sahiptir ve arazisi temel olarak platolar, düzlükler ve yaylalardan oluşur.

T5TC LogT5TC Story

TADX Çalışmalarından bazı kareler: