Giresun Telsiz Radyo Amatörleri Derneği

Mustafa Necati ANNAKKAYA TA7MNA ( Onur Üyesi )

Mustafa Necati ANNAKKAYA

TA7MNA

22.03.2005 tarihinde Giresun’da doğdu. İlkokulu Yeşilgiresun İlkokulu‘nda, Ortaokulu Giresun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu‘nda okudu. Şu an öğretimine Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi‘nde devam etmektedir.

Hobileri yazılım, elektrik-elektronik ve amatör telsizciliktir. Photoshop‘u kullanmayı orta derecede bilen Mustafa Bey bilişim konularında yeteneklidir. C++ (Arduino) ve Visual Basic programlama dillerini orta derecede bilmektedir.

2018 yılında babası Özkan Bey (TA7OZX)  sayesinde amatör telsizcilik ile tanışan Mustafa Bey 2018 yılının 2. sınavında A sınıfı belge almaya hak kazandı. Kısa bir süre sonra GİTRAD toplantılarımıza katılmaya başladı. Kendisi şuan yaşı dolayısıyla üyemiz olamasa da katıldığımız contestlerde desteğini esirgemediğinden kendisi derneğimizin onur üyesi olmaya hak kazandı.

CQ WPX SSB 2021 contestine TC7G çağrı işareti ile dernek adına katılan Mustafa Bey, Multi-Low Power kategorisinde takım arkadaşları Gölkem Çağrı ZIVALI (TA7AZC) ve Özkan ANNAKKAYA (TA7OZX) ile 1765 QSO ve 4.435.743 puan elde ederek Türkiye ve Asya 1.liği, Dünya 3.lüğü elde etmişlerdir.

Elektrik-Elektronik projelerini genellikle kullanım kolaylığı nedeniyle Arduino, ESP8266 ve ESP32 mikrodenetleyicileri ile yapan Mustafa Bey. APRS Tracker ve IGate projeleri ile amatör telsizciliğe katkı sağlamak istediğini söylemiştir. Yaptığı projeler hakkında yazı yazdığı bir ingilizce bir internet sitesi vardır fakat sık güncellememektedir. Yakında derneğimizin sitesinde yaptığı projeleri ve nasıl yapıldıklarını bu yola gönül vermiş tüm amatörlerle paylaşmaya başlayacaktır.

Akademik hayatta ve amatör telsizcilikte başarılarının devamını diliyoruz…