Giresun Telsiz Radyo Amatörleri Derneği

Z66Y Gençlerimiz Kosova’da yarışmaya katıldı !

Derneğimizin genç üyeleri TA7AOF Furkan ve TA7AZC Gölkem Kosova’da yerli gençler ile birlikte CQ WPX SSB yarışmasına katıldılar..

29 Mart – 1 Nisan 2019 tarihleri arasında Dünya geneli yapılacak olan CQ WPX SSB yarışmasına katılmak için, derneğimizin genç üyeleri TA7AOF Furkan ve TA7AZC Gölkem Kosova’ya gittiler. Amatör telsizcilik hobisinde ise geçtiğimiz yıl(2018) Z6 çağrı işareti ön eki ile kabul edildi. Listede yeni bir ülke olarak gözüken Kosova, telsiz operatörlerinin ödüller ve yarışmalarda görüşme yapmak isteyecekleri ülkelerin başında yer almaktadır.

Yarışma takımı; Z63CAB Ahmet, Z63DBB Donjeta , Z63DBM Dardan, TA7AZC Gölkem ve TA7AOF Furkan olmak üzere 5 gençten oluşmuştur.

48 saatlik yarışma 1603 görüşme, 2.4 milyon puan ile tamamlanmıştır. Gençleri ülke birinciliklerinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz..
Gençlerimizin her zaman yanında olup, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, derneğimizin onur üyesi sn. TA1HZ Tevfik Aydın bey’e teşekkürlerimizi sunarız..