Giresun Telsiz Radyo Amatörleri Derneği

2019 CQ WPX RTTY Contest’e katıldık !

TC7G çağrı işareti ile ülkemizi CQ WPX RTTY Contest’te ülkemizi temsil ettik..

GİTRAD Giresun Telsiz Radyo Amatörleri Derneği olarak yarışmalarda kullandığımız TC7G çağrı işareti ile ülkemizi CQ WPX RTTY Contest’te en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. 8 Şubat Cuma günü öğleden sonra istasyon noktamız olan Keşap Asarkaya Plajı’na gittik. Ekipman olarak yanımıza 2 laptop, 1 HF telsiz(FT857), 2 anten(diamond cp6 – G5RV Dipol) aldık

Asarkaya plaj işletme sahibi Ferhat bey, yıl boyunca kiraladıkları, içlerinde; mutfak, banyo, 2 yatak bulunan bu evlerden birini bizlere tahsis etti. Yarışma Cumartesi 03.00’da başlayıp, Pazar gecesi 03.00’da bitti. (UTC+3)
Yarışma başlayana kadar, derneğimizin 10. Yılını kutlamak amacıyla almış olduğumuz TC10GITRAD çağrı işareti ile görüşmeler yaptık.

Amatör telsizciliği merak eden genç kardeşlerimize dijital modlarda görüşmelerin nasıl yapıldığını gösterip, bilgi verdik. Görüşme yapmanın mutluluğunu yaşadılar. 48 saat süren yarışmada toplam 1066 Görüşme yaptık.
(Yaesu FT-857D ve Diamond Cp6 vertikal anteni kullanılarak yapılmıştır)

Asya kıtası 1.si, Asya kıtası Dünya rekorunun yeni sahibi ve Dünya 7.si olduk. Plaj işletme sahibi Ferhat Şahin bey’e, dernek yönetimi ve üyelerine teşekkür ederiz.