SWL BELGESİ
Resme tıklayın orijinal boyutta görün. 
 
EMRE KARAKAYALI
TA6AEK
GENÇ AMATÖR ARKADAŞIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ


KISACA ÖZGEÇMİŞİ:

Merhaba! Ben Emre Karakayalı :

 

2000’de Giresun’da doğdum..

 

Çocukluktan beri bir şeyleri söküp takmak tamir etmek bir uğraşım bir hobim olmuştu. Elimde tornavida çekiç eksik olmamıştı küçüklüğümde! Amatörlüğü de FM vericisi yapmaya çalışırken buldum. Araştırmalarım sonucu birkaç radyo amatörleri ile tanıştım ve onların sayesinde Amatör Telsizcilik sınavına katıldım. Sınava tek başıma bir ağabeyimin tavsiye ettiği siteden çalışarak hazırladım. Boş derslerde bile soru çözüyordum..2016 Birinci dönem sınava girdim Giresun Meslek Lisesi’nde ve 92 Puanla A sınıfı belge almaya hak kazandım..

 

İlk günlerde bir el cihazı devraldım onunla “cross” band ile rölelere girdim birçok kişiyle ilk günün heyecanlarıyla QSO’lar yaptım. Şu anlık kulağımın alışması için kısa dalga dinliyorum. Oda dan çatıya uzanan kırk metrelik bir tel anten vasıtasıyla J Arkadaşımın tavsiyesi sonucu SWL belgesi aldım ondaki çağrı işaretimde TA655046’dır..

 

Şuan bir el cihazı bir adette HF cihazla amatörlüğü Samsun’un en ücra köşesindeki tek amatör olarak Alaçam’da yürütmekteyim. İnşallah ilçedeki amatör sayıyı arttıracağım!

 

GİTRAD grubu ailesine gösterdikleri ilgi alakadan dolayı herkese kocaman sevgiler..

 

Giresun’un Alaçam’daki sesi, küçük istasyon TA6AEK… Sevgiyle kalın 73 !!

 

                                                       qrz.com/db/TA6AEK