TA ve Azimut Haritaları

TÜRKİYE AMATÖR TELSİZ BÖLGE HARİTASI

BÖLGE HARİTASI VE BÖLÜMLERİ


AZİMUT (YÖN BULMA) HARİTASI GİRESUN MERKEZLİ TÜRKİYE

AZİMUT (YÖN BULMA) GİRESUN MERKEZLİ DÜNYA HARİTASI

AZİMUT (YÖN BULMA) ANKARA MERKEZLİ TÜRKİYE HARİTASI

AZİMUT (YÖN BULMA) ANKARA MERKEZLİ DÜNYA HARİTASI


       Azimut bir yön tarifinin yatay bileşenidir. Ufuk açısı olarak da bilinir. Ufuk çevresinde saat yönüne doğru ölçülür. Astronomide ve jeodezide kuzeyden doğuya doğru, yer ölçümde güneyden batıya doğru ölçülür.

Telsiz ve Radyo Amatörlüğü ’nün en önemli alanlarından birisi de Kısa dalga bandında yapılan CW-SSB haberleşmeleridir. Bu band da ayrıca birçok amatör arkadaşımız RTTY – PACTOR – SSTV – AMTOR – PAKET RADYO ve benzeri haberleşmeleri de sürdürmekte ve zaman zaman yarışmalara da katılmaktadırlar.

Haberleşmede başarılı olabilmenin temel faktörlerinden biri kaliteli ve kazançlı bir antene sahip olmaktır. Bununla birlikte; yagi – quad – hexabeam – log periyodik ve benzeri “yönlendirilebilen antenler” in, rotorlar yardımı ile istasyondan kumanda edilerek, tam olarak konuşulan istasyonun bulunduğu ülkeye doğru çevrilmesi de, QSO'ların rahat bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.


FOTO GALERİ


Başa Sar
Gizliliğiniz bizim için önemlidir. 6998 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirmeye buradan ulaşabilirsiniz. tıklayın
X